Glad påsk önskar vi på KG-List!

Vårt lagersortiment utökas succesivt med nya produkter. Under fliken Lagersortiment kan du se vilka produkter vi har i lager. Om du har frågor eller vill ha mer information om pris eller produkt så är du välkommen att höra av dig på mail eller telefon.
info@kglist.se
0474-52950

Du kan även skicka en fråga via vårt Kontaktfomulär.

Glad Påsk önskar vi på KG-List!

 

Låt oss berätta mer om möjligheterna med KG List

Fyll i ditt namn, telefonnummer och e-post så återkommer vi till dig.

Våra produkter

Treskikt

Treskiktslimfogen är det perfekta materialet för dig som vill ha en formstabil skiva i massivträ. Produkten tillverkas i björk, europeisk ek, amerikansk al, valnöt och ask. Efterfrågan är stor och treskikten är idag vår enskilt största produkt.

Läs Mer

Limfog

Limfogen tillverkas både mot vårt lagersortiment och orderstyrt efter kundens önskemål med hänsyn till vad som är tekniskt möjligt. Kvalitén på limfogen avgör valet av råmaterial och kan variera från helstav eller fingerskarvat i olika råvarukvalitéer.

Läs Mer

Komponenter & List

Komponenter och List är en bred produktgrupp som består av möbelkomponenter, fallande listverk samt hyvlade och limmade komponenter. Genom vår flexibla produktion har vi möjlighet att skapa produkter för olika ändamål.

Läs Mer